دعوت به همکاری

نوشته شده توسط Super User on . Posted in Uncategorised

نحل منفرد: زنبورداری حرفۀ دشواری است. اما زنبورداران متعهد و متشرع سختی بیشتری را تحمل می کنند. همۀ سختی های کار نظیر دوری از شهر و دیار و خانواده ، طی مسافت های طولانی ، کشیدن رنج تنهایی در صحراها و مراتع ، نبود امکانات اولیه بهداشتی در محل بُنِه ، کوچ های شبانه ، نیش زنبورها و عدم امنیت زنبورستان ها را می توان با سختی فروش عسل برابر دانست.

 

تقلب رایج این روزها ، تولید عسل از طریق تغذیه زنبورها با محلول آب و شکر ، برداشت محصول و فروش آن به نام عسل طبیعی است.

 

یک کلنی زنبورعسل در اقلیم های مختلف ایران متوسط بین 5 تا 15 کیلوگرم عسل در سال تولید می کند. این در حالی است که میانگین تولید کلنی هایی که با محلول آب و شکر تغذیه می شوند فراتر از 120 کیلوگرم است.

 

این تولید فراوان عسل های شکری چند مشکل اساسی برای زنبورداران متعهد به وجود می آورد.

 

1-    جو بی اعتمادی در بین مردم به وجود آورده است. مردم دیگر باور نمی کنند که عسل طبیعی خالص نیز می تواند وجود داشته باشد. پس حتی به زنبورداران متعهد هم بسیار سخت اعتماد می کنند.

 

2-    عسل های شکری در مقیاس های انبوه و در تناژ بالا خرید و فروش می شوند و سوداگرانی که به این تجارت مشغولند اجازه نفس کشیدن به رقبای کوچک اما متعهد خود در بازار نمی دهند.

 

3-    تولید حداقل یک و نیم کیلوگرم عسل شکری به ازاء دادن یک کیلوگرم شکر به کلنی ها ، ارزش افزوده ای چند برابری ایجاد می کند. این حاشیۀ سود بالا امکان مانور با تخفیفات یا فروش نسیه با مدت های طولانی را به تولید کنندگان آن می دهد اما زنبوردار متعهد از همۀ این ابزارها بی بهره است.

 

4-    تفاوت قیمت چند برابری و فاحش بین عسل طبیعی خالص با عسل شکری در حالی که عسل عامل مشهودی برای تشخیص خریداران ندارد ، رقابت را با آن بسیار دشوار می کند.

 

5-    در شرایطی که تمام هزینه های تولید باید به صورت نقد پرداخت شوند اغلب زنبورداران متعهد در چنین شرایطی به خرده فروشی محصولات خود در طول سال روی می آورند که این درآمد نسیه در برابر هزینه های نقد ، توان ادامه فعالیت را از آنها خواهد گرفت.

 

متأسفانه سیستم نظارتی خاصی برای کنترل این بازار آشفته وجود ندارد ، زنبورداران متعهد یک به یک کار اصلی خود را ترک می کنند و به فعالیت های دیگر مشغول می شوند تا شاید بتوانند لقمه نان حلالی را سر سفرۀ خانواده بیاورند.

 

در چنین شرایطی گروه "نحل منفرد"  با هدف ایجاد مجموعه ای تخصصی برای تولید و بازرگانی محصولات خالص و طبیعی زنبورداران و کشاورزان به وجود آمده است.

 

نحل منفرد مجموعه ای است که ضمن تولید ، با خرید عمدۀ محصولات طبیعی و خالص از زنبورداران و کشاورزان امکان ادامه کار را برای همکاران سخت کوش خود مهیا نموده و افق روشنی را پیش روی آنها می گشاید و از سوی دیگر با جلب اعتماد از طریق اطلاع رسانی و عرضه و معرفی تخصصی محصولات به خریداران ، ایشان را از خواص بی نظیر و شفابخش محصولات با قیمتی بهینه و منطقی بهره مند می نماید.

 

ما حرفۀ خود را به دلائلی که ذکر شد مقدس می دانیم و  امیدواریم مجموعه ای با اخلاق ، متعهد و سودمند داشته باشیم.

 

گروه نحل منفرد برای فروش محصولات زنبور عسل و سایر محصولات بکر و طبیعی کشاورزی دعوت به همکاری می کند.

 

 

 

همکاری در فروش محصولات زنبور عسل

 

محصولاتی که هم اکنون توسط نحل منفرد عرضه می شود شامل انواع عسل های تک گلی مناطق مختلف کشور ، بره موم خوراکی ، ژل رویال و گردۀ گل تولیدی زنبورداران گروه است که می توانید لیست آنها را در صفحۀ فروشگاه سایت " نحل منفرد " ملاحظه بفرمایید.

 

توان بازاریابی برای هر محصول ضمن آنکه تا حدی قابل آموزش است اما بیشتر ذاتی است. گویا برخی انسان ها فروشنده به دنیا آمده اند. لذا هر شخصی که توان فروش را در خود می بیند می تواند در این کار همکاری داشته باشد. البته عرضۀ عسل خالص طبیعی بر خلاف عسل های تقلبی نیاز به کسب اطلاعات صحیح علمی در مورد این محصول دارد . موفقیت در کار نیز در گرو ارائۀ  اطلاعات کامل ، صحیح و علمی جهت تنویر افکار جامعه در خصوص عسل است. البته نحل منفرد نسبت به پشتیبانی علمی فروشندگان خود از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد. به طور کلی به نظر می رسد افراد ذیل مزیت های بیشتری را برای این کار داشته باشند:

 

1-    زنبوردارها : معمولاً زنبوردارها یک یا چند نوع عسل را بسته به تعداد جابه جایی هایی که دارند در زنبورستان خود تولید می کنند. از سوی دیگر همکارانی هستند که به دلیل حضور در مراکز جمعیتی توان بالاتری برای فروش نسبت به میزان تولیدات خود دارند. با توجه به تنوع بالای عسل های عرضه شده توسط گروه ، آنها می توانند ظرفیت اضافی فروش خود را در اختیار دیگر همکاران متعهدشان قرار دهند.

 

2-    عطاری ها : با توجه به عرضۀ انواع عسل های تک گلی توسط " نحل منفرد " و مطرح شدن موضوع عسل درمانی در سالهای اخیر عطاری ها می توانند با عرضۀ عسل های تک گلی بیماران را از خواص شفا بخش این محصولات  بهره مند کنند.

 

3-    لبنیاتی ها: عسل در وعدۀ صبحانه بیشتر مصرف می شود و مردم برای تهیه لبنیات مصرفی برای صبحانه به لبنیاتی ها مراجعه می نمایند این فروشگاه ها محل های مناسبی برای عرضۀ این محصول هستند.

 

4-    فروشندگان کلنی ای : افرادی که برای داشتن یک درآمد جانبی در بین دوستان ، همکاران ، اعضای جلسات مذهبی یا خانواده خود اقدام به فروش محصولات می کنند قابلیت خوبی را برای عرضۀ عسل دارند. در این میان بانوانی که در بین دوستان خود اقدام به عرضه محصولات می کنند با توجه به حوصله بیشتر در ارائه اطلاعات مورد نیاز مشتریان از مزیت ویژه ای برخوردارند.

 

5-    فروشگاه های شبه زنجیره ای: فروشگاه هایی نظیر تعاونی های مصرف محلی و تعاونی های مصرف سازمان های مختلف که تعهد خاصی را به مشتریان خود دارند و به دنبال کالاهای کیفی برای عرضه به اعضاء خود می گردند محیط هایی مناسب برای عرضۀ عسل خالص طبیعی هستند.

 

6-     ایجاد نمایندگی در شهر های کوچک: در محیط های کوچک شهری با توجه به اینکه خبر عرضۀ یک کالای خاص حتی در یکی از فروشگاه های شهر به سرعت به اکثر ساکنین می رسد می توان با ارائۀ مناسب محصول در فروش عسل بسیار موفق بود.

 

7-    صنوف غیر مرتبط : عرضه عسل در فروشگاه هایی که ارتباطی به عرضۀ آن ندارند بین مشتریان این سئوال را ایجاد می کند که چرا این محصول در اینجا عرضه شده است در این میان اگر فروشنده انگیزه لازم برای ارائۀ اطلاعات مناسب به آنها را داشته باشد فرصتی مناسب برای عرضۀ عسل به وجود می آید . موفق ترین فروشگاه برای عرضۀ عسل در گروه ما ، یک فروشگاه عرضۀ ظروف آلومینیمی بوده است.

 

متقاضیان می توانند با ارسال رزومه فعالیت های خود به نحل منفرد از طریق رایانامه : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید یا تماس تلفنی با شماره های 09125393457 یا  02155902055 (بعداز ظهر تا شب) درخواست خود را مطرح نمایند.

 

نحل منفرد

www.healinghoney.ir

 

 • Bold
 • Italic
 • Underline
 • Stroke
 • Quote
 • Smileys
 • :confused:
 • :cool:
 • :cry:
 • :laugh:
 • :lol:
 • :normal:
 • :blush:
 • :rolleyes:
 • :sad:
 • :shocked:
 • :sick:
 • :sleeping:
 • :smile:
 • :surprised:
 • :tongue:
 • :unsure:
 • :whistle:
 • :wink:
 
 • 1000 تعداد کاراکتر باقی مانده
   
 

تماس با ما

گروه پرورش زنبور عسل نحل منفرد

تلفن: 55 20 90 55 - 021 

تلفن همراه: 09125393457

رایانامه: zolfonoon85@yahoo.com