قدرت درمانی عسل

نوشته شده توسط Super User on . Posted in Uncategorised

نحل منفرد به نقل از نچرال نیوز: عسل خام – عسلی که حرارت ندیده و فیلتر نشده و  مستقیم از داخل کندو برداشت شود – گنجینه ای از داروهای شفابخش و ارزشهای غذایی است. چنین عسلی شامل مقدار فراوانی از مواد معدنی و ویتامینها است و یک داروی قوی طبیعی برای مصرف خوراکی و استعمال خارجی است .

لیست کارکردهای سودمند عسل برای بدن بسیار طولانی است.

عسل جذب کلسیم را بالا می برد ، می تواند مقدار هموگلوبین را افزایش دهد و با عوامل تغذیه ای خود باعث جلوگیری از کم خونی شود ، زمانی که با سرکه ی سیب مخلوط شده باشد به بهبود ورم مفاصل کمک می کند ، با سرماخوردگی و همه انواع امراض تنفسی مبارزه می کند ، می تواند سرعت بهبود زخم معده را بالا ببرد ، به عنوان یک ملین طبیعی ملایم عمل می کند ، به یبوست ، آلرژی و چاقی کمک می کند ، مجموعه ای از ویتامینها و مواد معدنی را برای بدن محیا می کند و بدون به جریان انداختن انسولین در بدن - که مصرف شکر سفید آن را ایجاد می کند - باعث فراهم آمدن سریع انرژی می شود .

بسیاری عسل خام را به دلیل تأثیر مثبت بر ضد حساسیت ها و تب یونجه مفید یافته اند و یک یا دو قاشق چای خوری از آن قبل از خواب می تواند به بی خوابی(insomnia) کمک کند.

به عنوان یک ضد عفونی کننده ، عسل به عنوان مرهمی برای نیش خوردگی یا زخم های عفونی به کار می رود .

عسل یک آنتی بیوتیک برتر در درمان زخم معده ، قانقاریا و عفونت زخمهای جراحی است . همچنین به التیام محل برش حاصل از جراحی کمک می کند. عسل محیطی محافظ را برای بافتهای پیوندی پوست ، قرنیه ، عروق خون و استخوان در زمان حمل و نگهداری ایجاد می کند تا درعمل پیوند استفاده شوند.

دکتر کاس ایگرام ( Cass Igram) می گوید : «عسل خام به گونه ای استثناعی به صورت داخلی علیه باکتریها و انگلها مؤثر است . علاوه بر این ، حاوی آنتی بیوتیک هایی است که به طور مستقیم به کشتن میکروبها کمک می کنند . عسل خام زمانی که به صورت موضعی به کار رود به معالجه بافتهای آسیب دیده از عفونت یا ضربه سرعت می دهد . عسل به همان میزان که از قندهای ساده تشکیل شده است ، حاوی ویتامینها ، مواد معدنی و آنزیمها نیز هست و این یعنی همه عواملی که برای معالجه جراحات لازم است .»

 

دریک تحقیقات اعجاب انگیز و مدرن دانشمندان و پزشکان کشف مجدد تأثیرات عسل به عنوان درمان جراحات را در دستور کار دارند . در سالهای اخیر عسل به صورت مؤثر در محیط های کلینیکی برای معالجه زخم های عمیقی که تا استخوان پیش رفته اند (fist-sized ulcers) همچنین در درمان سوختگی های درجه اول ، درجه دوم و سوم به خوبی کاربرد دارد که در این موارد حتی معالجه کامل بدون نیاز به پیوند پوست ،عفونت یا ضایعات ماهیچه ای نیز گزارش شده است.

عسل می تواند به خوبی برای چنین ضایعاتی با پوششی از بانداژ استریل که هر روز تعویض می شود به کار گرفته شود. زمانی که جراحات تمیز هستند عسل به عنوان یک معالجه کننده عمل می کند و همچنین رویه مشابهی نیز برای زخمهای عفونی ، جراحات ، یا آلسرها و زخمهای زرد دارد. 

عسل سیر می تواند به طور مستقیم برای جراحات عفونی به کار رود که به تمیز کردن محدوده زخم نیز کمک خواهد کرد .

دکتر پیتر مولان ( Petter Molan ) استاد بیوشیمی در دانشگاه وایکاتو (Waikato) نیوزیلند ظرف بیست سال گذشته در خط مقدم تحقیقات عسل  حضور داشته است . او سرپرستی بخش تحقیقات عسل را در دانشگاه به عهده دارد . ارگانی که به صورت بین المللی به دلیل تخصص اش در خواص ضد میکروبی عسل ، شناخته می شود .

مشاهدات کلینیکی و مطالعات تجربی ثابت کرد که عسل خواص آنتی باکتریال [ضد میکروب] و ضد فساد پذیری مؤثری دارد . عسل به طور خارق العاده چرکها ، زخمهای پوستی و بافتهای مرده را در جراحات از بین می برد و بافت جدید را برای رشد تحریک می کند .

دکتر مولان توضیح می دهد : «آزمایشهای اتفاقی نشان داد که عسل از سولفادیازین نقره - گسترده ترین پماد ضد باکتری برای سوختگی ها ، که در بیمارستان ها استفاده می شود-   در کنترل عفونت زخمهای سوختگی مؤثر تر است » .

دکتر مولان معتقد است که اگر از ابتدا عسل در موارد عفونت خونی(septicemia) استفاده می شد ، بافتهای خراب شده بسیار کمتری داشتیم ؛ وی می گوید: « توانایی چشمگیر عسل برای کاهش التهاب و از بین بردن یون های آزاد روند تخریب پوست را متوقف می کند ، به همین صورت در خصوص سوختگی ها عمل می کند و به همان خوبی محیط را در برابر عفونت حمایت می کند.» دکتر مولان افزود: « هم اکنون در حالی که هیچ چیز دیگری مؤثر نیست ، مردم دوباره به عسل روی آورده اند . این بستر مناسبی برای انتخاب عسل به عنوان نخستین عامل درمانی است.»

محققان معتقدند که پتانسیل درمانی عسل به طور خاص می تواند مورد استفاده قرارگیرد. با افزایش علاقه مندی به استفاده از معالجات جایگزین و با وجود شیوع مقاومت به آنتی بیوتیک ها در طیف باکتریها ، ممکن است در نهایت عسل نقش خود را به عنوان معالج زخم ها باز یابد .

مطمئنا عسل مؤثر خواهد بود : عسل خام یک پوشش استریل بدون درد و مؤثر برای زخم ایجاد می کند . عسل را به طور مستقیم بر روی بریدگیهای باز ، خراشیدگیها و سوختگیها استعمال کرده و آن را با یک قطعه گاز بپوشانید . نتیجه بسیار سریع تر از جایگزین های مرسوم دیگر نظیر پمادها و کرم ها پدیدار خواهد شد .

عسل همچنین به گونه ای استثنائی برای بیماریهای تنفسی مؤثر است. یک مطالعه در بلغارستان روی بیش از 18000 مریض نشان داد که عسل برونشیت مزمن (برونشیت تنگی نفس) ، التهاب آلرژیک مزمن غشاء مخاطی بینی و سینوزیت را بهبود می دهد .

عسل یک درمان مؤثر برای سرماخوردگی، آنفولانزا ، عفونتهای تنفسی است و تقویت کننده سیستم ایمنی در مقابل افسردگی محسوب می شود.در حالی که مصرف شکر سیستم ایمنی از افسردگی را متوقف می کند عسل با کیفیت می تواند آن را تحریک به کار نماید .

در این جا روش های دیگری را برای بهره مندی از قدرت شفا بخشی عسل مطرح  می کنیم .

سوختگی : براحتی عسل را روی سوختگی استعمال کنید . سوزش آن را آرام می کند، درد را از بین می برد و به معالجه سریع و بدون بر جای گذاشتن اثر کمک می کند . صرف نظر از مرهم بودن و آنتی بیوتیک بودن عسل ، باکتری ها نیز بسادگی نمی توانند در آن زنده بمانند.

شب ادراری کودکان : یک قاشق چای خوری از عسل قبل از خوابیدن کمک می کند که بچه ادرار خود را راحت تر نگه دارد و ترس کودک را آرام می کند.

بی خوابی : یک قاشق دسرخوری از عسل در یک لیوان شیر گرم به خوابیدن کمک می کند و کارایی شگفت انگیزی دارد.

بیش فعالی:کل مصرف شکر سفید خود را با عسل جایگزین کنید . شکر محرکی بدون ارزش های غذایی است .اما عسل در بدن ایجاد انرژی کرده و باعث تحریک نیز نمی شود.

خلط بینی شدید: یک قاشق مرباخوری از عسل را در یک لگن کوچک از آب جوش حل نموده و بخور آن را پس از پوشاندن سرتان با یک حوله استنشاق نمائید. بسیار مؤثر است.

کوفتگی: یک قاشق دسرخوری عسل را در آب ولرم حل کرده یا محلولی از آب و عسل که یک چهارم آن عسل باشد در شیشه ریخته و در یخچال نگهداری کنید . عسل اصولا از فروکتوز و گلوکز تشکیل شده است بنابراین به سرعت توسط سیستم گوارش جذب می شود . عسل یک تثبیت کننده طبیعی بی همتاست . در رم باستان پهلوانان برای استقامت بیشتر در رقابت ها و حتی پس از آن به عنوان یک احیا کننده از عسل استفاده می کردند.

روشن کننده قوی صورت:عسل را با مقدار مساوی از آردجو، مخلوط نموده و به عنوان ماسک روی صورت قرار دهید . برای نیم ساعت آن را رها کرده و سپس آن را بشوئید. به عنوان یک سفید کننده قوی برای جوش ها و دیگر آسیب های نا خواسته پوست بسیار عالی است.

سوء هاضمه: عسل را با مقدار مساوی از سرکه سیب مخلوط نموده و با مقدار مناسب آب جهت خوش خوراک شدن رقیق نمائید. این محلول همچنین برای مفاصل و تسریع کردن در کاهش وزن بسیار شگفت انگیز است.

حالت دهنده مو : عسل را با مقدار مساوی از روغن زیتون مخلوط نموده و موها را با آن آغشته نمائید، سر را برای نیم ساعت با یک حوله گرم بپوشانید ، سپس این شامپو را از روی سر خود بشویید ، این معجون موها و پوست سر را تغذیه  می کند. موهایتان را هرگز به این خوش حالتی حس نکرده اید.

گلودرد: اجازه دهید که یک قاشق چای خوری از عسل در انتهای حلقتان ذوب شده و قطره قطره وارد گلویتان شود. براحتی قسمت متورم شده را نرم می کند.

استرس: محلول عسل و آب آرام کننده است و باعث آرامش زیاد در شما     می شود . می توانید از محلولی که تقریبا یک چهارم آن عسل باشد استفاده نمائید .

کم خونی : عسل بهترین عامل غنی کننده خون بوسیله بالا بردن میزان گلوبولها بشمار می رود. البته هر چه عسل تیره تر باشد حاوی کانیهای بیشتری است.

به عنوان نگهدارنده در غذاها: اگر شما در دستور پخت کیک و کلوچه های خود عسل را جایگزین شکر نمایید ، آنها به دلیل خواص آنتی باکتریال عسل، به مدت طولانی تری تازه  می ماند. البته به دلیل وجود رطوبت در عسل باید مایعات موجود در مخلوط خود را تا حدود یک پنجم کاهش دهید.

شیشه بچه: چهار قاشق چای خوری از عسل در شیشه ریخته و با آب مخلوط کنید . این محلول یک تسکین دهنده بسیار مناسب و یک کمکی مولتی ویتامین است .

اگر مدفوع بچه خیلی شل باشد مقدار عسل را یک دوم قاشق کاهش داده و اگر خیلی سفت است ، یک دوم قاشق افزایش دهید. (اخطار:هرگز عسل خام را به بچه زیر یک سال ندهید چون برای او بیش از حد غنی است. ) در زمان رشد دندانهای نوزاد نیز عسل را روی دندان استعمال نمائید. زیرا می تواند یک مسکن و بی حس کننده ملایم باشد.

پوکی استخوان :تحقیقات نشان می دهد یک قاشق چای خوری عسل در هر روز به جذب کلسیم در بدن کمک نموده و باعث جلوگیری از پوکی استخوان می شود. این کار به همه افراد بالای 50 سال توصیه می شود.

طول عمر: اکثر افراد با طول عمر بالا در جهان افرادی بودند که به صورت مرتب از عسل استفاده می کردند. یک واقعیت جذاب این است که زنبورداران در کل جهان به نسبت سایر گروه های شغلی کمتر از سرطان یا آرتروز رنج می برند.

میگرن: یک قاشق دسر خوری از عسل را در یک نصف لیوان آب ولرم حل کرده و در آغاز حمله میگرنی آن را بنوشید و اگر لازم شد پس از بیست دقیقه این کار را تکرار کنید.

آماس: مقدار مساوی عسل و آب ولرم را با هم مخلوط نموده وقتی که سرد شد به عنوان لوسیون روی آن استفاده نمایید.

شربت سرفه: 170 گرم عسل مایع را با 55 گرم گلیسیرین خوراکی و آب دو لیمو مخلوط کرده و خوب بهم بزنید . این محلول را در شیشه ریخته ، درب آن را محکم ببندید و هر زمان که لازم بود استفاده کنید.

      عسل خام ممکن است که رس کند همان گونه که برای بعضی از انواع آن پس از یک هفته و برای بعضی دیگر پس از چند سال این اتفاق می افتد.اگر رس کردن عسل شما را آزار می دهد به سادگی ظرف عسل را داخل آب داغ قرار دهید(حرارت این آب در حد جوشیدن نباشد) و به آن اجازه دهید تا زمانی که دوباره به حالت مایع بازگردد در این ظرف باشد.

 

منبع :

 سایت نچرال نیوز- کلی جویس نف

 

ترجمه : نحل منفرد

www.healinghoney.ir

 • Bold
 • Italic
 • Underline
 • Stroke
 • Quote
 • Smileys
 • :confused:
 • :cool:
 • :cry:
 • :laugh:
 • :lol:
 • :normal:
 • :blush:
 • :rolleyes:
 • :sad:
 • :shocked:
 • :sick:
 • :sleeping:
 • :smile:
 • :surprised:
 • :tongue:
 • :unsure:
 • :whistle:
 • :wink:
 
 • 1000 تعداد کاراکتر باقی مانده
   
 

تماس با ما

گروه پرورش زنبور عسل نحل منفرد

تلفن: 55 20 90 55 - 021 

تلفن همراه: 09125393457

رایانامه: zolfonoon85@yahoo.com